Kontakt

Skolmail
info@magitaskolan.se

 

Anders Eriksson

VD

anders.eriksson@kajanfriskola.se

Rektor
Eva Sahlberg Widgren
Tel: 070-7640441
eva.widgren@magitaskolan.se

VanessaHiltunen,                                                                                                                                                                                    skoladministratör
Tel: 070-0922830
Reception: 08-640 70 18
vanessa.hiltunenen@magitaskolan.se

Agneta Pilov, Kurator                                                                                                                                                                                                          agneta.pilov@magitaskolan.se

Agneta.pilov@magitaskolan.se

Eva Zarin, skolsköterska                                                                                                                                                                                                 eva.zarin@magitaskolan.se

 

Hans Rapp

fritidsföreståndare

hans.rapp@magitaskolan.se
Tel: 072-858 10 07

 

Marina Ek

Husmor

marina.ek@magitaskolan.se

 

Medarbetare:

Arbetslag 1, Åk 1-4

Elena Cornejo Ström, lärare / speciallärare, Åk 1-4
elena.cornejostrom@magitaskolan.se

Åsa Söderberg, lärare Åk 1-6/fritidspedagog
asa.soderberg@magitaskolan.se

Marie Tähti, vik.lärare bild & slöjd / ateljéföreståndare, Åk 1-6
marie.tahti@magitaskolan.se+

Kristin Unander, leg.terapeut/resurs/elevass, Åk 1-4
kristin.unander@magitaskolan.se

Mikael Svensson, resurs/elevass Åk 1 – 4
mikael.svensson@magitaskolan.se

Max Larsson, resurs/elevass./vik.lärare Åk 1-4
max.larsson@magitaskolan.se

Nadjah Hiltunen, resurs/elevass. Åk 1-4

 

Arbetslag 2, Åk 5-6

Mirella Hautala, Lärare, Åk1-6 /vik.speciallärare

mirella.hautala@magitaskolan.se

Jin Wallentheim, lärare, Åk 1-7
jin.wallentheim@magitaskolan.se

Ulrika Netterblad, lärare Åk 1-7

ulrika.netterblad@magitaskolan.se

Hans Rapp, lärare Åk 1-6/fritidspedagog
hans.rapp@magitaskolan.se

Vanessa Hiltunen, vik.lärare Åk 5-6
vanessa.hiltunen@magitaskolan.se

Moa Widgren, reurs/elevass. Åk 5-6

Merja Lipponen, resurs/elevass. Åk 1-6

Marco Hiltunen, resurs/elevass. Åk 5-6

 

Stefan Falkenberg, resurs/IT-ansvarig

Teijo Kettunen, fastighetsskötare

 

Tjänstledig/föräldraledig

Sanna Lindström, resurs/elevass. (föräldraledig)
sanna.lindstrom@magitaskolan.se

Lisa Bergman, bitr.rektor/lärare Åk 1-9

Sofie Kummu, resurs/elevass.

 

 

 

 

 

Magitaskolan

Sjöbjörnsvägen 5
117 67 Stockholm

Tel: 08-640 70 18
Fax: 08-644 40 20

info@magitaskolan.se

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com